Zimowe zabawy Smyków

1 lutego, 2021

Zabawa i śnieg to idealne połączenie dla dzieci. Wspaniale jest bawić się w śnieżnym puchu, trudniej się pobrudzić, a upadek nie jest bolesny. W ubiegłym tygodniu Smyki rozmawiały o zabawach zimowych , opowiadały o własnych przeżyciach w tej kwestii oraz poznawały zasady, aby ich zabawy były bezpieczne.
Zabawy na śniegu sprawiają przedszkolakom dużo radości. Oprócz tradycyjnych zabaw na śniegu, Smyki również w przedszkolu doskonale bawiły i uczyły się podczas zajęć dydaktycznych, m.in. : w poniedziałek odbyły się warsztaty muzyczne, gdzie poznały piosenkę pt. “Biały puch” oraz bawiły się chustą animacyjną; w czasie zajęć gimnastycznych przeskakiwały kry lodowe oraz brały udział w konkurencji “Wyścig sanek”; kształtowały umiejętność posługiwania się liczebnikami porządkowymi oraz rozwijały logiczne myślenie podczas zabawy matematycznej “Pociąg z bałwankami”.
Smyki w ramach wprowadzonej w przedszkolu innowacji pedagogicznej oglądały bajkę edukacyjną “Antarktyda i jej mieszkańcy”, a po jej zakończeniu wykonały wspólną pracę plastyczną.

Kangurki – pomysł dnia, piątek

Tęczowi Odkrywcy- pomysł dnia piątek 16.04.2021