Odkrywamy Madagaskar!

28 października, 2020

W minionym tygodniu Tęczowi Odkrywcy obchodzili Dzień Poczty Polskiej, a w ramach projektu Odkryć wszystkie zakątki świata poznaliśmy czerwoną wyspę – Madagaskar. Wspólnymi siłami stworzyliśmy grę – ścigankę pt. Wyprawa na Madagaskar. Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób można przechowywać żywność przez okres zimowy. Odpowiedzieliśmy na pytania: co mrozimy?, co kisimy? co suszymy? oraz poznaliśmy nazwy miejsc, w których przechowuje się zapasy. Odkrywcy samodzielnie przygotowali owoce do suszenia, a następnie zjedli ze smakiem suszone banany, jabłka i śliwki. Podczas zabaw z papieroplastyki dzieci wykonały słoiki pełne ogórków kiszonych. Przedszkolaki poznały w tym tygodniu cyfrę 2, literkę I, oraz piosenkę z repertuaru Śpiewających Brzdąców pt. Pan listonosz.

25 listopada, 2020

Smyki – Zwierzęta przygotowują się do zimy

23 listopada, 2020

Tęczowi Odkrywcy w świecie wyobraźni :)